polski   English  
 

Biblioteka Cyfrowa Biblioteki Kraków

polski   English  

Informacje

Biblioteka

Informacje dla Wydawców i Autorów

Do autorów i wydawców


Zgodnie z obowiązującym prawem w Bibliotece Cyfrowej Biblioteki Kraków można bez przeszkód udostępniać dzieła nieobciążone restrykcjami prawa autorskiego, czyli opublikowane przed 1900 rokiem. Natomiast wszystkie inne utwory wymagają uzyskania zgody autorów i właścicieli praw majątkowych na ich upublicznienie w Internecie.  Lata istnienia Nowej Huty,  licząc od daty 21.02.1949 roku, gdy podjęta została decyzja przez Rząd PRL o budowie na terenach dawnych wsi: Mogiła, Pleszów, Czyżyny, Bieńczyce i Krzesławice, kombinatu metalurgicznego i miasta Nowa Huta, zobowiązuje do ubiegania się o umowy licencyjne od autorów i wydawców publikacji na temat Nowej Huty. To samo tyczy się publikacji związanych z miastem Kraków.

 

W związku z tym bibliotekarze tworzący zasób Biblioteki Cyfrowej Biblioteki Kraków, licząc na życzliwość autorów i wydawców, zwracają się z prośbą o pomoc i współpracę w tym zakresie.

 

W celu udostępnienia wersji cyfrowej dzieła Bibliotece Cyfrowej Biblioteki Kraków właściciel praw autorskich czy wydawniczych powinien podpisać umowę licencyjną, określając warunki, na jakich utwór będzie dostępny dla użytkowników Nowohuckiej Biblioteki Cyfrowej.

 

Wszystkich chętnych do zamieszczenia cyfrowych wersji swoich publikacji czy wydawnictw w  Bibliotece Cyfrowej Biblioteki Kraków uprzejmie prosimy o wypełnienie odpowiedniej umowy licencyjnej: dla autorów lub wydawców oraz przesłanie jej (po podpisaniu na dwóch egzemplarzach)  na adres:

 

Biblioteka Kraków

pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego 3 , 31-154 Kraków

 

Wszelkich informacji związanych z zawieraniem umów udziela:

 

Aneta Habas

os. Stalowe 12, 31-921 Kraków

tel. 12 644-23-52 wew. 10; biblioteka.cyfrowa@biblioteka.krakow.pl

 

Gorąco zachęcamy do współpracy i dzielenia się swoimi utworami,  a także zapraszamy do skorzystania z darów tych, którzy już taką decyzję podjęli i przekazali swoje utwory dla potrzeb Biblioteki Cyfrowej BK.

 

 

Poniżej zamieszczamy wzory umów:

 

wkrótce będą dostępne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również: