Nowa Biblioteka Cyfrowa Biblioteki Kraków

2017-04-19

Z dniem 1 stycznia 2017 r. Nowohucka Biblioteka Cyfrowa przekształciła się w Bibliotekę Cyfrową Biblioteki Kraków. Biblioteka Kraków to nowa instytucja kultury powstała wskutek połączenia czterech dzielnicowych bibliotek: Krowoderskiej Biblioteki Publicznej, Nowohuckiej Biblioteki Publicznej, Podgórskiej Biblioteki Publicznej, Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej.

Biblioteka Cyfrowa Biblioteki Kraków będzie kontynuować dotychczasową pracę Nowohuckiej Biblioteki Cyfrowej w zakresie publikacji materiałów z regionu Nowej Huty, a także poszerzy swoje archiwa o zbiory tematycznie związane z całym miastem Krakowem.

Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany zamieszczeniem swoich publikacji lub chęcią podzielenia się zbiorami związanymi z Krakowem, jego dzielnicami i okolicznym regionem, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i własnością autorską, zapraszamy do współpracy. Naszym celem jest utrwalanie w formie cyfrowej materiałów, które mogą stanowić cenne źródło informacji dla teraźniejszych i następnych pokoleń i nie pozwolić na ich zatracenie. Kontakt w zakładce Informacje dla Autorów i Wydawców.

Inne aktualności